Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2012

Πρώτο βαθμό ο Λεβαδειακός.

Πηγή: action images
Τον πρώτο του βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα, πήρε προχθές Σάββατο ο Λεβαδειακός, ωστόσο οι πολυπληθείς οπαδοί της ομάδας έχουν κάθε λόγο να είναι απογοητευμένοι.

Η ατυχία, η αστοχία, ίσως και η έλλειψη συγκέντρωσης των κυνηγών του στις κρίσιμες φάσεις της αναμέτρησης στάθηκαν οι βασικές αιτίες για το γεγονός πως το συγκρότημα του Γιώργου Παράσχου δεν κατάφερε ούτε αυτή τη φορά να πάρει τη νίκη (0-0), κόντρα σε μια ομάδα που είχε ξεκινήσει με δυο ήττες μέσα στην έδρα της και εμφανίσθηκε με "υπηρεσιακό" προπονητή στον πάγκο της, τη Βέροια.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν για όλο το δεύτερο μέρος (διάστημα κατά το οποίο οι βοιωτοί κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο) με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς στην εκπνοή του πρώτου 45λέπτου ο Σνάουτσνερ αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Τάσου Κάκου, παίρνοντας πρόωρα το δρόμο για τα αποδυτήρια.

Μοιραίος ποδοσφαιριστής για τους "πράσινους" της Λεβαδειάς στάθηκε ο Στέφανο Ναπολεόνι (φωτό), αφού στο δεύτερο μόλις λεπτό απώλεσε πέναλτυ και στο 36ο είδε προσπάθειά του για γκολ να σταματάει στο αντίπαλο δοκάρι. Από πλευράς Βέροιας, γοήτευσε στην κυριολεξία ο ισπανός τερματοφύλακας Λόπες, ο οποίος επίσης αποβλήθηκε στο 83ο λεπτό, όπως και ο συμπαίκτης του Μπεθέρα, στις καθυστερήσεις.